magazin
Ötventől kezdtük el visszaszámolni azokat a kisfilmeket, amelyek az elmúlt tíz évben a leginkább velünk maradtak. Listánk második felében van Diák…
továbbmagazin
Október utolsó hetén magyar filmtörténeti klasszikusok, díjnyertes rövidfilmek és animált akcióhősök is visszatérnek a tévéképernyőre, az éjszakai…
továbbmagazin
A legnézettebb magyar rövidfilm, az Újratervezés rendezője, emellett forgatókönyvíró, társproducer, szinkron-, színházi- és filmszínész,…
továbbhír
A Friss Hús filmfesztivál kiemelkedő rövidfilmekkel kíván kellemes ünnepeket. December 19. és január 2. közt négy fesztiváldíjas magyar rövidfilmet…
továbbhír
A 2014 végén példátlan sikereket elért Újratervezés rendezőjének legújabb kisfilmjét, az Elmenetelt mától bárki megnézheti – és csak egy…
továbbhír
A Fehér Isten Sevillából, az Ítélet Magyarországon Minkszből, a Laznie, a Paparazzi és az Újratervezés pedig Berlinből hozott haza elismeréseket.…
továbbhír
Az Újratervezés című magyar alkotás nyerte a Car Shorts nemzetközi rövidfilmes versenyt Berlinben, melyet idén első alkalommal hirdettek meg. A…
továbbmagazin
Miért dönt úgy egy fiatal rendező, hogy az interneten – még ha gyakran meghatározott, rövid időre is – közkinccsé teszi a filmjét? Hány embert lehet…
továbbhír
Kovács Zsolt és Pogány Judit civódását Koreában is nagyra értékelték, Tóth Barnabás kisfilmje ugyanis elnyerte a szöuli AISFF közönségdíját.
továbbhír
U. S. Premiere kategóriában Tóth Barnabás Újratervezés (My Guide) című kisfilmje nyerte a Legjobb Kisfilm díját az indianapolisi Heartland - Truly…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié